TRENDSS - Transnational Roadmap for Educators in Digital Soft Skills

Celem projektu Roadmap for Educators in Digital Soft Skills -TRENDSS jest wypracowanie nowatorskich narzędzi przydatnych w edukacji online. Został on powołany do życia jako odpowiedź na cyfrową zmianę paradygmatów edukacyjnych spowodowaną pandemią.

Nowatorstwo projektu TRENDSS polega na jego zintegrowanym podejściu do rozpoznanej w erze cyfrowej potrzeby odpowiedzi na aktualne problemy związane ze zmianą w myśleniu o edukacji w dobie pocovidowej.

Dlaczego TRENDSS jest potrzebny?

Świat edukacji już nigdy nie będzie taki sam jak wcześniej. Nowa sytuacja wymaga nowych podejść i nowych rozwiązań. Zamierzamy uwzględnić najnowsze trendy i zarekomendować strategiczne zmiany, do których edukatorzy powinni się przygotować. Uważamy, że na bieżąco z rozwiązaniami cyfrowymi to zbyt mało, by świadczyć wartościowe usługi w nowoczesnej edukacji. Zwracamy szczególną uwagę na rozwój i wsparcie w wykorzystaniu umiejętności miękkich, w inny niż dotychczas sposób.

To, co wyróżnia  TRENDSS to jego zintegrowane podejście, polegające na uznaniu potrzeby różnych podejść pedagogicznych w erze cyfrowej i odpowiedzi na bieżące problemy związane z transferem wielu działań edukacyjnych do strefy online. Jednocześnie skupiamy się na obszarze, w którym mamy doświadczenie: rozwoju umiejętności miękkich oraz wykorzystaniu narzędzi cyfrowych.

Perspektywa międzynarodowa na edukację online

Międzynarodowe konsorcjum projektu TRENDSS składa się z 6 organizacji partnerskich:

Yes You Can Training & Coaching Kft z Węgier
Fundacja Culture Shock (to my:) z Polski
Helix – Social Innovation Hub z Grecji
NEA z Rumunii
NON FORMAL EDUCATION YOUTH CENTRE SUNNY HOUSE z Gruzji
Udruga Delta z Chorwacji


Wszystkie one są doświadczonymi aktorami w edukacji dorosłych (trenerzy, coachowie, mentorzy, akademicy).

Rezultatami naszej pracy będą:

  • Kompendium wskazówek metodologicznych do edukacji online
  • Zestaw przydatnych ćwiczeń, energizerów, narzędzi cyfrowych dla trenera w erze cyfrowej
  • Zbiór dobrych praktyk w postaci tutoriali video
  • Rekomendacje porównawcze dotyczące oprogramowania cyfrowego
  • Mapa cyfrowego rozwoju umiejętności miękkich – kompleksowe rozwiązanie e-learningowe

Partnerstwo TRENDSS stworzy praktyczne moduły e-learningowe: filmy demonstracyjne z dobrymi praktykami, Survival Kit- czyli zbiór praktycznych informacji dla trenerów pracujących ze swoimi grupami. Oprócz tego w ramach „Roadmap for Educators in Digital Soft Skills” zostanie założona platforma z wieloma ustrukturyzowanymi, angażującymi i interaktywnymi ćwiczeniami w formie gier, które skutecznie pomogą trenerom podnieść swoje kwalifikacje w zakresie rozwoju umiejętności miękkich.  Pokażemy jak technologia może wspierać działania online, wyszukamy i sprawdzimy przydatne aplikacje, pomożemy trenerom i trenerkom znaleźć praktyczne narzędzia online.

Finansowanie:

Partnerzy: