Skip to main content
Aktualności

„Greenpoint .Przemiany” Festiwal Ulicy

                                                                                                     3

„Greenpoint. Przemiany” Festiwal Ulicy

Sobota, 20 września 2014

11.00 – 17.00

Leonard Street – między Norman Ave and Meserole Ave

Brooklyn, Nowy Jork

 

20 września na Leonard Street (pomiędzy Norman Ave i Meserole Ave) przy Bibliotece Brooklyńskiej na Greenpoincie, w godzinach od 11.00 do 17.00, odbędzie się festiwal ulicy organizowany w ramach naszego nowojorskiego projektu “Greenpoint. Przemiany”. Wydarzenie to będzie okazją do zaznaczenia polskiej tożsamości Greenpointu, integracji między wieloletnimi i nowo przybyłymi jego mieszkańcami oraz hucznego pożegnania lata.

W programie koncerty i występy taneczne (impresje na temat polskiego folku w wykonaniu nowojorskich muzyków, występ kapeli ludowej Polish American Folk Dance Company, orkiestra dziecięca Opportunity Music Project, występy uczniów KOBO Music Studio oraz Akademii Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie), wystawy fotografii, w tym “Greenpoint wczoraj i dziś”, której częścią będą niepublikowane wcześniej zdjęcia Wojciecha Kubika – fotografa, który w latach 80. mieszkał na Greenpoincie, różnorodne warsztaty artystyczne i edukacyjne dla młodszych i starszych, gry planszowe i sporty podwórkowe, wymienialnia książek i ubrań, przenośny zakład fotograficzny, liczne konkursy z nagrodami, polscy i lokalni wystawcy – sztuka, rękodzieło, pyszne jedzenie i wiele, wiele innych atrakcji!

“Greenpoint. Przemiany” to seria bezpłatnych warsztatów, koncertów, projekcji filmowych, oraz innych wydarzeń kulturalnych, realizowanych przez fundację Culture Shock od maja do grudnia 2014 na Greenpoincie. Wydarzenia skierowane są do mieszkających tam Polaków, osób polskiego pochodzenia oraz wszystkich zainteresowanych polską historią i kulturą. Program ma na celu promocję kultury polskiej, a także zwrócenie uwagi na zmiany zachodzące obecnie w dzielnicy, która dla wielu Polaków mieszkających w Nowym Jorku jest namiastką ojczyzny. www.cultureshock.pl/greenpoint

Osoba do kontaktu:

Marta Pawlaczek, marta@cultureshock.pl, 646 589 2060

Cały czas przyjmujemy zgłoszenia zainteresowanych wystawców.

Więcej o projekcie: www.facebook.com/greenpoint.przemiany

Projekt “Greenpoint. Przemiany” realizowany jest we współpracy z Biblioteką Brooklyńską na Greenpoincie, organizacją Opportunity Music Project, Videology, Pracownią Focusingu, Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku oraz Pangea Network USA. Partnerami medialnymi są: Kurier Plus, Radio Rampa, Dobra Polska Szkoła,Greenpointpl.com, The Post Eagle, SE New York.