W październiku i listopadzie w 2015 roku w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej odbyły się dwa cykle warsztatów: design dla rodzica, design dla miasta. Do udziału w bezpłatnych warsztatach  zaproszeni byli rodzice małych dzieci oraz grupa międzypokoleniowa (osoby od 16 lat) – mieszkańcy Podkowy Leśnej, Milanówka, Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego, gminy Brwinów oraz okolicznych miejscowości.

Formuła warsztatów oparta  na metodzie design thinking, czyli tworzeniu innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników. Uczestnicy warsztatów poznali poszczególne etapy oraz narzędzia pracy projektanta i producenta. Wcielili się w rolę designera, tworząc koncepcję przedmiotu odpowiadającego ich gustom oraz zauważonym przez nich problemom.

Pod sam koniec warsztatów stworzyli realny model wymyślonego przez siebie przedmiotu. Rozwój i nauka płynnie łączyły się ze wspólną zabawą np. przy grupowym rozwiązywaniu różnorodnych zadań konstrukcyjnych dopasowanych do potrzeb i możliwości grupy. Krótkie wykłady dotyczyły historii designu w Polsce i na świecie, a tematem dyskusji były rzeczy i miasto. Warsztaty były okazją do rozwijania zainteresowań, a także kompetencji osobistych i zawodowych w kreatywny i angażujący intelektualnie sposób.

Warsztaty zakończyły się wydarzeniem podsumowującym Design Mixer, na którym uczestnicy zaprezentowali swoje koncepcje i rozwiązania projektowe. Rodzice i mieszkańcy nauczyli się patrzeć na rzeczywistość oczami designera. Stali się Rzeczoznawcami.