Skip to main content

423455_272313339548193_1623144308_n

Zapraszamy na zakończenie wystawy instalacji świetlnych Michała Mackiewicza.
Oprócz indywidualnych realizacji artysty zobaczyć będzie można instalację Baltic przygotowaną we współpracy z Karoliną Wlazło-Malinowską (mapping, animacje) oraz Błażejem Malinowskim (muzyka). Jest to wstęp do kolejnych serii multimedialnych pejzaży inspirowanych krajobrazem Polski.
Gdzie: Galeria Culture Shock: al. Na Skarpie 15 lok.18
Kiedy: 12 października 2013, godzina 20:00
O wystawie:
Prezentujemy najnowsze prace Michała Mackiewicza. Są to minimalistyczne instalacje będące połączeniem malarstwa, grafiki, technik oświetleniowych oraz muzyki.
W uspokojonej przestrzeni jego obrazów jest miejsce na oddech. Nieoczywista wypowiedź ukryta w zamglonych szarościach, delikatnych bielach lub zatopiona w głębokiej czerni pozostawia miejsce dla wyobraźni. Powściągliwe i pozornie stateczne kompozycje porusza światło. Liczne promienie i refleksy budują napięcie, nadają dyskretnej dynamiki, przyciągają uwagę i prowokują wzrok do nieustannej wędrówki.
O artyście:
Michał Mackiewicz jest artystą pracującym wielopłaszczyznowo. Swoją synestetyczną wizję sztuki konsekwentnie realizuje w formie multimedialnych środowisk. Potrafi sprawnie i swobodnie łączyć rozmaite środki ekspresji.
Prowadzi poszukiwania w obszarach współczesnego malarstwa, designu, grafiki, abstrakcyjnych form przestrzennych, technik oświetleniowych i eksperymentalnej muzyki elektronicznej. Swoje doświadczenia zdobywał przygotowując liczne wystawy, audycje, spektakle. Współpracuje z teatrami tańca jako muzyk, kompozytor. Zajmuje się również iluminacją i scenografią. Prezentował swoją twórczość w Polsce, Norwegii, we Włoszech na Litwie i Węgrzech.
Więcej informacji o artyście i jego pracach: https://www.facebook.com/LucidLines