Skip to main content
Oferta

Warsztaty tworzenia aplikacji mobilnych

By 201626 maja, 2017No Comments


Celem warsztatu jest wprowadzenie w świat tworzenia aplikacji mobilnych z akcentem na rozwój umiejętności społecznych: współpracy w grupie, wzmacnianie pewności siebie, konstruktywnego rozwiązywania problemów. W przyjazny sposób uczymy stosowania metody projektowania nastawionej na użytkownika i myślenia projektowego. Przy okazji uczestnik / uczestniczka warsztatu dowiaduje się:

  • Jak przebiega proces projektowania aplikacji
  • jak można je wykonać bez konieczności kodowania
  • jakie są ciekawe i bezpłatne aplikacje, które wspomagają uczenie się i twórczość
  • jakie bezpłatne narzędzia mogą pomóc w przygotowaniu grafik i multimediów

Uczestnicy

Warsztaty przeznaczone są głównie dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Sprawdzą się także jako narzędzie integracyjne dla firm, które chcą zaproponować swoim pracownikom rozwój i dobrą zabawę. Odczarujemy proces tworzenia aplikacji mobilnych i przybliżymy go osobom, które z programowaniem na co dzień nie mają do czynienia – warsztat zaprojektowany jest zarówno dla ‘humanistów’ jak i ‘ścisłowców’, początkujących i zaawansowanych. Jednym z jego celów jest ukazanie, jak ważna i wartościowa w świecie nowych technologii jest różnorodność zainteresowań i doświadczeń.

Metody i narzędzia

Warsztaty mają formułę Medialabu, przestrzenni, w której eksperymentuje się z formą wyrażania myśli i wariacją sposobów komunikacji. Niezwykle ważny jest tu aspekt doświadczania. Aktywność jest po stronie uczestnika, będącego jednocześnie twórcą. Podejście DIY, czyli “zrób to sam(a)” otwiera przestrzeń do eksperymentu, daje zgodę na popełnianie błędów i badanie granic. Ważne jest współdziałanie umożliwiające uczenie się od siebie, dzielenie się różnymi umiejętnościami oraz wykorzystanie nowych mediów i otwartych technologii.
Sprzęt: projektor, ekran, ewentualnie dostęp do wi-fi. 

Czas trwania

Warsztat skrócony
4 godz. szkoleniowe

  • Efektem jest wersja demo aplikacji mobilnej na platformy iOS/And/Win, oparta na przygotowanym przez trenera szablonie. Uczestnik warsztatu wie, jak bez programowania tworzyć aplikacje mobilne. Praca w grupie.

Warsztat rozszerzony
1 dzień (8 godz. szkoleniowych)

  • Efektem jest wersja demo aplikacji mobilnej na platformy iOS/And/Win, oparta na pomyśle i materiałach przygotowanych przez uczestników. Uczestnik warsztatu wie, jak bez programowania projektować i realizować aplikacje mobilne. Praca w grupie.

Warsztat pogłębiony
6 spotkań po 4 godz. szkoleniowe

  • Efektem warsztatu jest pełnowartościowa aplikacja mobilna na najbardziej popularną w Polsce platformę Android. Przykład: aplikacja Polecam to! w Warszawie, wymyślona i wykonana przez młodzież podczas warsztatów Magia w Procesie, zrealizowanych jesienią 2015 przez Fundacje Culture Shock.
  • Uwaga! Jeśli aplikacja ma zostać opublikowana w sklepie Google Play należy założyć konto deweloperskie. Jest ono potrzebne do dystrybucji aplikacji mobilnej. Do stworzenia aplikacji używamy serwisu, który wymaga opłaty abonamentowej za utrzymanie aplikacji. Łączne koszty, które ponosi instytucja z tytułu założenia w.w konta wynoszą od 500 zł wzwyż.
Warsztat prowadzą

Sylwia Żółkiewska – projektantka aplikacji mobilnych, animatorka kultury i autorka materiałów edukacyjnych dotyczących zastosowania aplikacji i gier mobilnych w kulturze i edukacji. Absolwentka ASP w Krakowie (Wydział Grafiki, specjalizacja – Film Animowany) oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich na WZ UW. Autorka pierwszej w Polsce publikacji na temat tworzenia aplikacji mobilnych dla kultury pt. APPetyt na APPlikacje (wyd. Fundacja Orange 2016). Współpracuje z: Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacją Orange, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Uniwersytetem Muzycznym im. F.Chopina. Jest członkinią Sieci Latających Cyfrowych Animatorów Kultury Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę.

Paulina Jędrzejewska – pracuje w dziedzinie edukacji, technologii informacyjno-komunikacyjnych, bezpieczeństwa i prywatności w sieci, a także cyfrowego wykluczenia. Doświadczona trenerka i coach grupowy. Absolwentka Akademii Fundacji Panoptykon oraz Studium Coachingu Grupowego w Szkole TROP. Od 4 lat w Fundacji Culture Shock realizuje warsztaty Medialab, pracując na zmianie społecznej poprzez nowe technologie. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu projektów międzypokoleniowych oraz przy realizacji działań mających na celu zwiększenie świadomości uczestników w obrębie nowych technologii cyfrowych w kulturze.

Zapytaj o ofertę

Chętnie dostosujemy naszą ofertę do Twoich potrzeb. Cena warsztatu jest do uzgodnienia w zależności od liczby godzin i uczestników oraz miejsca przeprowadzenia zajęć. Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas na info@cultureshock.pl.