Skip to main content

13 września 2015
od 12 do 16
Osiedle Jazdów
Skwer Dialogu Społecznego
(ul. Jazdów 5)

[ap_divider color=”#CCCCCC” style=”solid” thickness=”1px” width=”100%” mar_top=”20px” mar_bot=”20px”]

Fundacja Culture Shock i Pracownia Dóbr Wspólnych mają zaszczyt zaprosić wszystkich warszawiaków oraz działające w mieście instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i przedsiębiorstwa do udziału w święcie międzysektorowej współpracy.

13 września w godzinach do 12 do 16 teren osiedla domków fińskich na Jazdowie zamieni się w nietypowy plac targowy. Mieszkańcy Warszawy oraz podmioty różnych branż i sektorów udostępnią swoje wolne zasoby – dobra, usługi, wiedzę – w zamian za lokalną walutę. Wymiennik / Kooperacja to pomysł na połączenie wolontariuszy, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i lokalnego biznesu w sieć wymiany i współpracy zasilaną przez lokalną walutę. targowisko grafikaUczestnicy sieci Wymiennik/ Kooperacja mogą udostępniać swoje wolne zasoby i korzystać z setek dóbr i usług oferowanych przez innych użytkowników.

W każdym sektorze wskazać można wiele podmiotów kryjących w sobie niewykorzystany potencjał: rzadko używane lokale, wolne miejsca na warsztatach, niesprzedane bilety, ciekawe publikacje, sprzęt elektroniczny, meble, a także gromadzoną przez lata wiedzę i dobre praktyki. Ponadto nie wszystkie potrzeby są możliwe do zaspokojenia przy ograniczonym budżecie organizacji, instytucji i przedsiębiorstw. Tę lukę wypełnia niefinansowy mechanizm waluty lokalnej, która łączy niezaspokojone potrzeby z niewykorzystanymi zasobami.

Targowisko jest dla wszystkich uczestników doskonałą okazją do zaprezentowania swojej oferty i nawiązania współpracy z innymi uczestnikami sieci. Organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i grupy nieformalne mogą udostępnić publikacje, bilety i inne zasoby, rozpropagować swoją działalność, a także zaprosić wolontariuszy oraz inne organizacje do stałej współpracy. Dla lokalnych przedsiębiorstw udział w targowisku jest szansą na utwierdzenie swojego wizerunku podmiotów odpowiedzialnych społecznie i zbudowanie bliższych relacji z klientami.

Zachęcamy do wysyłania zgłoszeń udziału w Targowisku Wymiennik / Kooperacja na adres kontakt@wymiennik.org do   11 września.

Mechanizm działania waluty Wymiennik / Kooperacja  jest bardzo prosty. Każdy członek sieci otrzymuje konto w serwisie internetowym, na którym zapisywane są wszystkie transakcje. Po dokonaniu wymiany, sprzedawca zapisuje na swoim koncie punkty dodatnie, obciążając jednocześnie nabywcę taką samą liczbą punktów ujemnych. Punkty można swobodnie wymieniać na setki dóbr i usług dostępnych w Wymienniku. Każdy użytkownik otrzymuje na początku „kredyt” o wartości 500 punktów. Rejestrowanie transakcji pozwala monitorować bilans punktów i pilnować, by wymiana była korzystna dla wszystkich stron.

[ap_tagline_box tag_box_style=”ap-top-border-box”]

Program wydarzenia

12:00 – 15:00 Targowisko Wymiennik/ Kooperacja

13:00 – 15:00 Trzecie Urodziny Wymiennika: piknik, turniej gry w boule, badminton

15:00 – 16:00 Koncert zespołu Maja Olenderek Ensemble

[/ap_tagline_box]

[ap_column_wrap] [ap_column span=”3″] [ap_spacing spacing_height=”1px”]

Działanie Wymiennik/ Kooperacja jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

[/ap_column] [ap_column span=”3″]

FIO_MPiPS_logo1

[/ap_column] [/ap_column_wrap]

[ap_column_wrap] [ap_column span=”3″]

[ap_spacing spacing_height=”5px”]

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu “Święto Skarpy Warszawskiej” dofinansowanego ze środków m.st. Warszawy.

[/ap_column] [ap_column span=”3″]

syrenka

[/ap_column] [/ap_column_wrap]

Więcej informacji o projekcie Wymiennik/Kooperacja jest dostępnych na stronie: kooperacja.wymiennik.org

Kontakt:
Michał Augustyn
kontakt@wymiennik.org