Skip to main content

Bieżący rok będzie pełen nowatorskich warsztatów, inspirujących spotkań, niezapomnianych imprez i nie tylko. Zobaczcie sami!

„LABORATORIUM MIASTA: SKARPA WARSZAWSKA”
„Laboratorium miasta: Skarpa Warszawska” to cykl warsztatów Fundacji Culture Shock z dziedziny urbanistyki i designu skierowanych do międzypokoleniowej grupy odbiorców, obejmującej osoby w wieku 18-­35 lat oraz 60+, zainteresowanej wzornictwem, architekturą oraz działaniami w przestrzeni publicznej. Ich celem jest zintegrowanie dwóch pokoleń mieszkańców Warszawy i wypracowanie wspólnego spojrzenia na miasto.

„SKARPA REWELACJA”
Projekt, stanowiący biennale cyklu artystycznych interwencji Fundacji Culture Shock na Skarpie Warszawskiej, obejmuje serię interdyscyplinarnych działań artystycznych, które mają na celu zwrócenie uwagi warszawiaków i turystów na wartościową,  choć niedocenianą przestrzeń Parku Na Książęcem znajdującą się na Warszawskiej Skarpie. Na projekt składać się będą m.in.: instalacje, działania typu ’land art’ i ’site-specific’ przygotowane przez grupę warszawskich artystów. Prace będzie można oglądać od czerwca do września 2015 roku.

„RZECZOZNAWCY 3”
Już wkrótce rusza kolejna edycja warsztatów z dziedziny sztuki designu. Dzięki nowym technologiom oraz interaktywnym formom edukacyjnym uczestnicy poznają poszczególne etapy pracy projektanta i producenta – od pojawienia się koncepcji po stworzenie realnego modelu przedmiotu. Tym razem odbiorcami projektu będą mamy z małymi dziećmi oraz grupa międzypokoleniowa z miejscowości podwarszawskich.

„MEDIASPOŁECZNICY”
Niezwykły i nowatorski w formie projekt Fundacji Culture Shock polega na stworzeniu autorskiej internetowej „Gry w Mediaspołecznika” skierowanej do młodzieży. Grając w nią, będzie można nauczyć się twórczego i bezpiecznego korzystania z Internetu i nowych technologii oraz przysłużyć się do rozwoju dziennikarstwa lokalnego. Projekt skierowany jest również do nauczycieli, którzy będą mogli zdobyć cenne narzędzie edukacyjne do pracy z młodzieżą.

„ŚWIĘTO SKARPY WARSZAWSKIEJ”
W ramach projektu 13 września odbędzie się ogólnowarszawskie wydarzenie kulturalne obejmujące m.in.: koncerty, wystawy, konkursy oraz pikniki odbywające się na ponad ośmiokilometrowym obszarze Skarpy Warszawskiej. Przygotowuje je wspólnie około trzydzieści instytucji nauki, kultury i edukacji wchodzących w skład „Warszawskiej Drogi Kultury Na Skarpie”. W ramach projektu zostanie także wydana publikacja książkowa na temat Skarpy Warszawskiej, która ukaże się również w formie multimedialnego przewodnika.