Skip to main content

Uczysz się w gimnazjum lub w szkole średniej?
Interesują Cię dziennikarstwo społeczne, blogowanie i nowe technologie?
Chcesz nauczyć się prowadzić bloga, montować filmy, tworzyć podcasty, memy, animacje?

a może…

Jesteś nauczycielem poszukującym nowych inspiracji?
Potrzebujesz materiałów do lekcji polskiego, informatyki lub wos? 

Zostań Mediaspołecznikiem!

Mediaspolecznicy_big

 

Fundacja Culture Shock ma przyjemność zaprezentować internetową grę „Mediaspołecznicy“ – nowatorskie narzędzie edukacyjne dla młodzieży. Gra przybliża świat nowych mediów, rozwija kompetencje cyfrowe, kształtuje umiejętności dziennikarskie. Celem gry jest także promocja niezależnego dziennikarstwa lokalnego, a jej efektem będą portale lokalne tworzone przez młodzież i rozwijane jako samodzielne strony internetowe po zakończeniu rozgrywki.

Każdy gracz może zostać „Mediaspołecznikiem” – dziennikarzem lokalnym lub blogerem, działając pod okiem robota Kito – mistrza dziennikarstwa ze świata mediów elektronicznych. Młody adept sztuki dziennikarskiej poznaje niezbędne umiejętności i tajniki zawodu, uczy się m.in. jak założyć własnego bloga, jak umieszczać na nim zdjęcia i filmy, jak nagrywać dźwięki, tworzyć animacje, efekty wizualne, jak świadomie kreować swój wizerunek w sieci i bezpiecznie korzystać z internetu.

Gra dostępna jest online. Do przeprowadzenia rozgrywki potrzebny jest opiekun, który rejestruje konta młodzieży umożliwiając im tym samym rozpoczęcie działań, a także sprawdza wykonanie zadań i akceptuje je. Prowadzący przekazuje również wiedzę, pomaga grupie w wykonywaniu zadań, moderuje dyskusje.

Projekt „Mediaspołecznicy“ ma zachęcić młodzież do aktywnego udziału w tworzeniu kultury, pomoże odbiorcom rozwijać umiejętności przydatne w życiu każdego człowieka (komunikatywność, kreatywność, pewność siebie, praca w zespole), ze szczególnym naciskiem na rozwój umiejętności dziennikarskich w multimedialnej rzeczywistości. Przyczyni się też do walki z wykluczeniem cyfrowym wśród młodych ludzi.

Gra oraz wszystkie materiały udostępnione są na licencji Creative Commons.

MEDIASPOLECZNICY

Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
mkidn3

Patroni:

edustyle_logo interklasa_kreda_full