Skip to main content

Do 5 lipca zbieramy pomysły na wzbogacenie szlaku Skarpy Warszawskiej!

Zależy nam, by wspólnie generować propozycje na urozmaicenie szlaku Skarpy Warszawskiej o nowe obiekty i działania we wspólnej przestrzeni.

[ap_column_wrap] [ap_column span=”3″]

Szukamy odpowiedzi na pytania:

  • czego brakuje na Skarpie?
  • w jaki sposób można uatrakcyjnić jej teren?
  • gdzie warto postawić małą architekturę?
  • jak zachęcić mieszkańców i turystów do spacerowania szlakiem Skarpy?
  • jakie wydarzenie kulturalne czy integracyjne warto zorganizować na Skarpie?
  • jak lepiej wykorzystać potencjał instytucji, które już działają na Skarpie?

[/ap_column] [ap_column span=”3″]  [/ap_column] [/ap_column_wrap]
Pomysły można wysłać online za pomocą prostej ankiety:

pobierz formularz

[ap_divider color=”#CCCCCC” style=”solid” thickness=”1px” width=”100%” mar_top=”10px” mar_bot=”10px”]

Najciekawszy pomysł zostanie wybrany przez jury złożone z przedstawicieli instytucji kultury działających na skarpie. Pomożemy zamienić go we wniosek o inicjatywę lokalną, który zostanie złożony w urzędzie dzielnicy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem najpóźniej w przyszłym roku zwycięski pomysł zmaterializuje się dzięki mieszkańcom. Na każdym etapie realizacji wniosku wsparcie będą zapewniać koalicjanci Warszawskiej Drogi Kultury i Fundacja Culture Shock.

wymiennik_logoWspomniane działania realizujemy w ramach projektu Wymiennik / Kooperacja, który polega na łączeniu potrzeb i zasobów mieszkańców Warszawy oraz warszawskich instytucji, organizacji, grup nieformalnych oraz przedsiębiorstw. Wierzymy, że współpraca popłaca, a wzajemność jest podstawą dobrych relacji. Dlatego wspólnie chcemy zmieniać i tworzyć to miasto, dzieląc się czasem, udostępniając niewykorzystane zasoby i wymieniając owocami naszych talentów. Wymiana będzie opierać się na społecznościowej walucie, która od 2012 roku jest z powodzeniem stosowana przez użytkowników serwisu Wymiennik.org. W ramach Wymiennik / Kooperacja zapraszamy do współpracy warszawskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, kooperatywy, wspólnoty lokalne i przedsiębiorstwa.

[ap_divider color=”#CCCCCC” style=”solid” thickness=”1px” width=”100%” mar_top=”5px” mar_bot=”5px”]

NAJWAŻNIEJSZE POJĘCIA

Skarpa Warszawska

– zielony trakt stolicy usiany bezcennymi zabytkami, unikatowe miejsce przyciągające o każdej porze roku tysiące warszawiaków i turystów. To tam mają swoją siedzibę dziesiątki instytucji, bez których trudno sobie wyobrazić kulturowy pejzaż stolicy: Zamek Królewski i Muzeum Narodowe, Belweder i Łazienki, Zamek Ujazdowski i…

osiedle Jazdów,

czyli skryta w cieniu ambasad kolonia drewnianych domków fińskich, gdzie w ostatnich latach obudził się obywatelski duch – kwitną oddolne inicjatywy mieszkańców, odbywają się warsztaty, koncerty, wyprzedaże garażowe. W 2013 roku mieszkańcy i sympatycy Jazdowa skrzyknęli się, żeby odświeżyć osiedlowy skwer, stawiając tam scenę, stoły i ławki, budując wspólną, otwartą przestrzeń. Była to pierwsza zrealizowana w Warszawie…

inicjatywa lokalna.

Jest to forma współpracy miedzy samorządem a mieszkańcami, którzy mają pomysł na wspólne przedsięwzięcie w przestrzeni publicznej: bez względu na to, czy chodzi o postawienie ławki, wybudowanie sąsiedzkiego ogródka czy zorganizowanie małego festiwalu. Urząd dzielnicy pomaga zrealizować pomysł zapewniając potrzebne materiały i wsparcie organizacyjne, mieszkańcy tworzą projekt i biorą udział w jego realizacji.

Więcej o Skarpie i Warszawskiej Drodze Kultury: www.drogakultury.waw.pl
Więcej o inicjatywie lokalnej: http://inicjatywa.um.warszawa.pl/

Wspiera nas Centrum Komunikacji Społecznej.

Patroni medialni:

LOGO_KP       wawa-ngo-logo2(2)

Działanie współfinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

FIO_MPiPS_logo1