Skip to main content

27 czerwca na malowniczym Jazdowie odbyło się plenerowe wydarzenie „Pomysł na Skarpę” dedykowane wszystkim, którym zależało, by twórczo ożywić Skarpę Warszawską oraz wykorzystać jej potencjał.

pomysl8Wydarzenie adresowane do mieszkańców stolicy pozwoliło im zastosować swoją wiedzę do ulepszenia przestrzeni publicznej w rejonie Skarpy przy użyciu narzędzia „inicjatywy lokalnej” (instrument współpracy między mieszkańcami a samorządem).

Na miejscu były zdjęcia, makieta skarpy i inne źródła inspiracji. Uczestnicy warsztatów otrzymali plecakoworki z logo Warszawskiej Drogi Kultury.

Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytania:
[ap_list list_type=”ap-list2″] [ap_li]czego brakuje na Skarpie?[/ap_li] [ap_li]w jaki sposób można uatrakcyjnić jej teren?[/ap_li] [ap_li]jak zachęcić mieszkańców i turystów do spacerowania szlakiem Skarpy?[/ap_li] [ap_li]jakie wydarzenie kulturalne czy integracyjne warto zorganizować na Skarpie?[/ap_li] [/ap_list]

Najciekawszy pomysł zostanie wybrany przez jury złożone z przedstawicieli instytucji kultury działających na skarpie. Pomożemy zamienić go we wniosek o inicjatywę lokalną, który zostanie złożony w urzędzie dzielnicy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem najpóźniej w przyszłym roku zwycięski pomysł zmaterializuje się dzięki mieszkańcom.

[ap_divider color=”#CCCCCC” style=”solid” thickness=”1px” width=”100%” mar_top=”10px” mar_bot=”10px”]

wymiennik_logoWydarzenie “Pomysł na Skarpę” zainaugurowało projekt „Wymiennik/Kooperacja – międzysektorowa koalicja na rzecz dobra wspólnego”, który polega na łączeniu potrzeb i zasobów mieszkańców Warszawy oraz warszawskich instytucji kultury, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz przedsiębiorstw. Wspólnie chcemy zmieniać i tworzyć to miasto, dzieląc się czasem, udostępniając niewykorzystane zasoby i wymieniając owocami naszych talentów. Wymiana będzie opierać się na społecznościowej walucie, która od 2012 roku jest z powodzeniem stosowana przez użytkowników serwisu Wymiennik.org.

Fot. autorstwa Teresy Robak i Pauliny Jędrzejewskiej.

Więcej o Skarpie i Warszawskiej Drodze Kultury: www.drogakultury.waw.pl
Więcej o inicjatywie lokalnej: http://inicjatywa.um.warszawa.pl/

[ap_divider color=”#CCCCCC” style=”solid” thickness=”1px” width=”100%” mar_top=”10px” mar_bot=”10px”]

Partnerem wydarzenia był Otwarty Jazdów.

Wspierało nas Centrum Komunikacji Społecznej.

Patroni medialni:

LOGO_KP       wawa-ngo-logo2(2)

Działanie współfinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

FIO_MPiPS_logo1