Skip to main content

Zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani włączeniem tematyki aplikacji mobilnych do swojej pracy edukacyjnej na  uroczystą prezentację aplikacji mobilnej 'Polecam to!’ wykonanej w całości przez młodzież podczas warsztatów Magia w Procesie.

12191650_976195129108035_7595478880623911148_n

Nasz cykl warsztatów to ambitny eksperyment, precedens na skalę ogólnopolską i ogromne wyzwanie. Podczas prezentacji przybliżymy założenia projektu, omówimy poszczególne fazy realizacji aplikacji oraz przedstawimy metody i narzędzia użyte podczas warsztatów. Powiemy też o tym, jak samodzielnie i bezkosztowo stworzyć aplikację mobilną.

KIEDY: 18.11.2015 – środa, godz. 18.15 (spotkanie trwa ok 45 min.)
GDZIE: Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga – Południe, ul. Meissnera 5, Warszawa (sala na dole)

Podczas warsztatów uczestnicy uczyli się jak stworzyć aplikację mobilną od pomysłu do realizacji.  Aplikacja Polecam to! w Warszawie to pierwsza polska aplikacja wymyślona i zrealizowana przez młodzież, która wspólnie pracowała nad pomysłem, grafiką, zawartością, promocją, multimediami oraz programowaniem.  Uczestnicy wymyślili, opisali i zaprojektowali aplikację mobilną, która poleca najciekawsze – zdaniem uczestników-miejsca do odwiedzenia w Warszawie. Miejsca te związane są z kultura, sportem sztuką lub historią Warszawy, np. Kino Elektronik, Park Fontann, ulica Chmielna, Zoo.
Aplikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla młodzieży, ale może także stanowić inspirację do wycieczki zarówno dla turystów, jak i samych mieszkańców Warszawy.

Więcej o projekcie Magia w Procesie można przeczytać POD TYM LINKIEM.

Scenariusz warsztatów zostanie udostępniony na licencji CC-BY-SA. Będzie można go pobrać na stronie: www.cultureshock.pl
Aplikacja POLECAM TO! będzie dostępna do pobrania bezpłatnie w Google Play od 18.11.

Partnerem w projekcie jest Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy i Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 7 w Warszawie.

 logoMOS_

Patroni: logo_bum  kurier praski

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.