Skip to main content
Oferta

Mediaspołecznicy – narzędzie edukacji medialnej

By 201626 maja, 2017No Comments


Szkolenie w formie prezentacji nowatorskiego narzędzia edukacyjnego “Mediaspołecznicy”: internetowej gry dla młodzieży wraz z programem warsztatów prowadzących przez rozgrywkę (12 scenariuszy do wykorzystania podczas prowadzonych zajęć). Celem szkolenia jest zaznajomienie uczestników z zawartością poszczególnych misji i treścią materiałów dydaktycznych oraz z wykorzystywanymi w grze aplikacjami i oprogramowaniem, tak aby mogli Państwo samodzielnie stosować to narzędzie podczas prowadzonych przez siebie lekcji i warsztatów. Czym jest gra Mediaspolecznicy i jak możesz wykorzystać ja do swojej pracy, przeczytasz na portalu mediaspolecznicy.pl. Projekt: uczy młodzież bezpiecznego korzystania z internetu i nowych technologii, rozwija komunikatywność, kreatywność, umiejętność pracy w zespole, zachęca do obywatelskiego zaangażowania.

Uczestnicy

Warsztat skierowany jest do animatorów kultury, edukatorów, pracowników bibliotek, nauczycieli i wszystkich, którzy chcieliby stosować w swojej pracy ciekawe narzędzie dydaktyczne, jakim jest gra Mediaspołecznicy.

Metody i narzędzia

Podczas szkolenia stosowane są metody i narzędzia, które ułatwiają przyswojenie i zapamiętanie przedstawianych zagadnień: prezentacje multimedialne, filmy, infografiki i zdjęcia. Uczestnicy pod okiem prowadzących poznają prezentowane programy i aplikacje, i uczą się korzystać z nich samodzielnie. Prowadzący symulują różne sytuacje, ktore moga wystapić podczas warsztatów z młodzieżą. Uczestnicy mają okazję podzielenia się swoimi doświadczeniami i pomysłami na wykorzystanie gry Mediaspołecznicy.
POTRZEBNY SPRZĘT: projektor, ekran, dostęp do wi-fi min. 20 Mb/s, komputery, słuchawki, program Audacity, smartfony lub tablety, które posłużą do nagrania dźwięku i obrazu. Pozostałe aplikacje i programy używane podczas szkolenia, dostępne są online.

Rezultaty

Czym jest gra Mediaspolecznicy i jak możesz wykorzystać ją do swojej pracy przeczytasz na portalu mediaspolecznicy.pl.
Uczestnicy warsztatu:
➔ Poznają grę Medispołecznicy: 12 misji, materiały dydaktyczne i panel edukatora,
➔ Przetestują wszystkie używane w grze programy i aplikacje, takich jak: Pixlr, Magisto, Youtube Editor, PowToon, Popplet, Audacity i nauczą się je twórczo wykorzystywać,
➔ Poznają podstawowe zasady montowania filmów i obróbki zdjęć, nagrywania i montażu dźwięku,
➔ Uporządkują i pogłębią swoją wiedzę dot. praw autorskich, Creative Commons oraz praw do wizerunku,
➔ Dowiedzą się jak skutecznie pracować z młodzieżą i ją motywować.
Przeczytaj opinię Pani Anny Wójcik-Jachowicz na portalu Włącz się.

Czas trwania

Warsztat skrócony
1 dzień (8 godz. szkoleniowych)

Warsztat rozszerzony
2 dni (16 godz. szkoleniowych)

Warsztat pogłębiony
3 dni (24 godz. szkoleniowe)

Warsztat prowadzą

Paulina Jędrzejewska – pracuje w dziedzinie edukacji, technologii informacyjno-komunikacyjnych, bezpieczeństwa i prywatności w sieci, a także cyfrowego wykluczenia. Doświadczona trenerka i coach grupowy. Absolwentka Akademii Fundacji Panoptykon oraz Studium Coachingu Grupowego w Szkole TROP. Od 4 lat w Fundacji Culture Shock realizuje warsztaty Medialab, pracując na zmianie społecznej poprzez nowe technologie. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu projektów międzypokoleniowych oraz przy realizacji działań mających na celu zwiększenie świadomości uczestników w obrębie nowych technologii cyfrowych w kulturze.

Sylwia Żółkiewska – projektantka aplikacji mobilnych, animatorka kultury i autorka materiałów edukacyjnych dotyczących zastosowania aplikacji i gier mobilnych w kulturze i edukacji. Absolwentka ASP w Krakowie (Wydział Grafiki, specjalizacja – Film Animowany) oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich na WZ UW. Autorka pierwszej w Polsce publikacji na temat tworzenia aplikacji mobilnych dla kultury pt. APPetyt na APPlikacje (wyd. Fundacja Orange 2016). Współpracuje z: Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacją Orange, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Uniwersytetem Muzycznym im. F.Chopina. Jest członkinią Sieci Latających Cyfrowych Animatorów Kultury Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę.

Zapytaj o ofertę

Chętnie dostosujemy naszą ofertę do Twoich potrzeb. Cena warsztatu jest do uzgodnienia w zależności od liczby godzin i uczestników oraz miejsca przeprowadzenia zajęć. Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas na info@cultureshock.pl