Skip to main content
Oferta

Mediaspołecznicy – Edukacja medialna dla młodzieży

By 201626 maja, 2017No Comments


Mediaspołecznicy – cykl warsztatów z edukacji medialnej dla młodzieży
Cel warsztatu

Warsztaty Mediaspolecznicy to cykl 6 spotkań, w trakcie których zrealizujemy 12 misji gry Mediaspołecznicy – nowatorskiego narzędzia z edukacji medialnej. Projekt:
● uczy młodzież bezpiecznego korzystania z internetu i nowych technologii
● rozwija komunikatywność, kreatywność, umiejętność pracy w zespole
● zachęca do obywatelskiego zaangażowania Gra jest narzędziem edukacyjnym, które umożliwia poszerzenie wiedzy i zwiększenie poziomu kompetencji medialnych poprzez udział we wciągającej rozgrywce.
Celem gry jest promocja niezależnego dziennikarstwa lokalnego i dzielenia się swoimi pasjami, a jej efektem będą portale lokalne tworzone przez młodzież i rozwijane jako samodzielne strony internetowe po zakończeniu rozgrywki.

Uczestnicy

Warsztat skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej i licealnej w wieku 11-19 lat.

Metody i narzędzia

Podczas szkolenia stosowane są metody i narzędzia, które ułatwiają przyswojenie i zapamiętanie przedstawianych zagadnień: prezentacje multimedialne, filmy, infografiki i zdjęcia. Przez świat kompetencji medialnych gracze prowadzeni są przez robota Kito, który proponuje im zadania i podpowiada, jak je najlepiej wykonać. Za każde poprawnie wykonane zadanie gracz otrzymuje punkty, a dodatkowe punkty można zdobyć wykonując misje specjalne oraz rozwiązując quizy. Uczestnicy pod okiem prowadzących poznają prezentowane programy i aplikacje i uczą się korzystać z nich samodzielnie.
POTRZEBNY SPRZĘT: projektor, ekran, dostęp do wi-fi min. 20 Mb/s, komputery, słuchawki, program Audacity, smartfony lub tablety, które posłużą do nagrania dźwięku i obrazu. Pozostałe aplikacje i programy używane podczas szkolenia, dostępne są on-line.

Rezultaty

Wiedza: prawa autorskie i pokrewne w Internecie, obsługa programów i aplikacji webowych, netykieta, komunikacja w sieci, bezpieczeństwo w sieci, prawo autorskie.
Umiejętności: współpracy w grupie, radzenia sobie w sytuacji problemowej, kreatywnego rozwiązywania problemów, wyszukiwania oraz selekcji informacji, autoekspresji, praktycznego wykorzystywania poznanych programów i aplikacji.
Przeczytaj opinię Pani Anny Wójcik-Jachowicz na portalu Włącz się.

Czas trwania

Warsztat skrócony
6 spotkań po 4 godz. szkoleniowe

Warsztat rozszerzony
12 spotkań po 2 godz. szkoleniowe

Warsztat prowadzą

Paulina Jędrzejewska – pracuje w obszarze edukacji, technologii informacyjno-komunikacyjnych, bezpieczeństwa i prywatności w sieci, a także cyfrowego wykluczenia. Doświadczona trenerka i coach grupowy. Absolwentka Akademii Fundacji Panoptykon oraz Studium Coachingu Grupowego w Szkole TROP. Od 4 lat w Fundacji Culture Shock realizuje warsztaty Medialab, pracując na zmianie społecznej poprzez nowe technologie. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu projektów międzypokoleniowych oraz przy realizacji działań mających na celu zwiększenie świadomości uczestników w obrębie nowych technologii cyfrowych w kulturze.

Sylwia Żółkiewska – projektantka aplikacji mobilnych, animatorka kultury i autorka materiałów edukacyjnych dotyczących zastosowania aplikacji i gier mobilnych w kulturze i edukacji. Absolwentka ASP w Krakowie (Wydział Grafiki, specjalizacja – Film Animowany) oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich na WZ UW. Autorka pierwszej w Polsce publikacji na temat tworzenia aplikacji mobilnych dla kultury pt. APPetyt na APPlikacje (wyd. Fundacja Orange 2016). Współpracuje z: Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacją Orange, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Uniwersytetem Muzycznym im. F.Chopina. Jest członkinią Sieci Latających Cyfrowych Animatorów Kultury Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę.

Zapytaj o ofertę

Chętnie dostosujemy naszą ofertę do Twoich potrzeb. Cena warsztatu jest do uzgodnienia w zależności od liczby godzin i uczestników oraz miejsca przeprowadzenia zajęć. Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas na info@cultureshock.pl.