Skip to main content
Greenpoint. PrzemianyProjekty

Ludzie Greenpointu -fotoreportaże

“Ludzie Greenpointu II” to projekt na pograniczu fotografii, antropologii i socjologii. Jest to fotograficzna historia dwójki młodych Polaków, którzy przybyli do Stanów Zjednoczonych po wstąpieniu Polski do Uni Europejskiej. Fotograf towarzyszył im podczas ich pracy, wolnego czasu. Fotografią stara się odpowiedzień na pytania: czy uważają się za emigrantów? Czy identyfikują z polską społecznością? Wystawa daje wgląd w zmieniające się trendy polskiej emigracji do Stanów Zjednoczonych. Jest częścią projektu „Greenpoint. Przemiany 2016 „, współfinansowanego Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

 1. 1
 2. 2
 1. 1
 2. 2
 3. 4
 4. 5
 5. 6
 6. 7

Magda Muszyńska-Chawitz

Krzysztof Choromański

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6

 

Fotograf Błażej Sendzielski towarzyszył swoim bohaterom przez około miesiąc i fotografował wybrane momenty z ich życia. Szukał odpowiedzi na pytania związane z tym jak Polacy, którzy przyjechali do USA po wejściu Polski do Unii Europejskiej radzą sobie się na emigracji.

 

O Autorze

Błażej Sendzielski – fotograf, fotoreporter. Mieszka w USA od 3 lat zajmuje się fotografią, komercyjną i artystyczną. Współtworzy projekt „Greenpoint Przemiany”. Publikował w gazetach i magazynach ogólnopolskich. Opracował w ogólnopolskim dzienniku. Wyróżniony w konkurach fotograficznych IPA (International Photography Awards), PX3 we Francji oraz Fearless Photographers w 2016.

Projekt “Ludzie Greenpointu II” miał swoją wystawę podczas XVIII Międzynarodowego Festiwalu Chopin i Przyjaciele,  w dniu 19 listopada 2016 w Nowym Jorku.

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6