Skip to main content

Rzecz o Warszawie: Międzypokoleniowe warsztaty projektowania przedmiotu inspirowane koroną Warszawskiej Skarpy.

Zapraszamy na drugi cykl bezpłatnych warsztatów “Laboratorium miasta: Skarpa Warszawska”, na których wspólnie zbadamy obszar Skarpy Warszawskiej. Omówimy jej układ, krajobraz i znaczenie dla Warszawy, a następnie zaprojektujemy inspirowany Skarpą przedmiot, który mógłby promować miasto w przestrzeni lokalnej oraz międzynarodowej.

O SKARPIE
Skarpa Warszawska – wyjątkowy pas zieleni ciągnący się przez całą stolicę wzdłuż Wisły to fenomen przyrodniczy, urbanistyczny i kulturalny. Zasługuje na troskę i uwagę mieszkańców. Sądzimy też, że może stać się ciekawą inspiracją do stworzenia wyjątkowego przedmiotu promującego Warszawę.

O PROJEKTOWANIU
Podczas warsztatów uczestnicy dobrani w grupy zróżnicowane wiekowo będą tworzyć własne koncepcje przedmiotu promującego Warszawę. Wychodząc od tematu Skarpy Warszawskiej, przygotujemy projekty przedmiotów praktycznych, estetycznych i niewykluczających użytkownika ze względu na wiek.

O MIĘDZYPOKOLENIOWOŚCI
Wiemy, że współpraca osób w różnym wieku wyzwala ogromny potencjał. Dlatego stawiamy na międzypokoleniowość i wymianę doświadczeń. A także nowe technologie, bo to przy ich użyciu tworzyć będziemy nasze projekty.

PROWADZĄCY
Paulina Jędrzejewska – prezeska Fundacji Culture Shock; współzałożycielka Hedoco, pierwszej marki w Europie środkowo-wschodniej, która produkuje i sprzedaje wyłącznie open design, gdzie odbiorca – całkowicie legalnie – może stać się jednocześnie projektantem, producentem i nabywcą.  Działa w temacie wolnej i nieformalnej edukacji, przestrzeni miejskiej, nowej technologii. Bywa socjolożką, antropolożką, aktywistką miejską, prezeską, trenerką, fotografką, artystką.

Marcela Kawka – projektantka wzornictwa przemysłowego i komunikacji wizualnej. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się projektowaniem nowych rynkowych produktów, corporate identity, nadzorem nad wdrożeniami i doradztwem w zakresie wdrażania strategii wzorniczych. Pauliną Jędrzejewską zrealizowała serię warsztatów, których celem było wykształcenie umiejętności oraz poszerzenie wiedzy z zakresu wzornictwa dla osób 55+. Wraz z Izabelą Cichecką otrzymała III nagrodę w konkursie Nokia Only Planet Design for all, za projekt urządzenia „Health Guard” uwzględniającego potrzeby seniorów.

KOGO SZUKAMY?
Poszukujemy grupy 15 osób w wieku 60+ oraz 18-35 lat, zainteresowanych wzornictwem, działaniami w przestrzeni publicznej oraz Skarpą Warszawską.

GDZIE I KIEDY?
Domek Fiński PM na trawie, ul. Jazdów 3/12, 6 spotkań co tydzień, w każdą środę, start 20.05.2015, godz. 17:00-19:00

ZGŁOŚ SIĘ NA WARSZTATY
Wypełnij formularz na www.laboratoriummiasta.evenea.pl/ LUB pobierz formularz i prześlij go na ada@cultureshock.pl
Decyzja o przyjęciu na warsztaty zostanie podjęta na podstawie odpowiedzi udzielonych na pytania w formularzu.
Rejestracja dla osób młodych trwa do 8 maja. Zgłoszenia osób 60+ przyjmujemy do 17 maja 2015 r.

Udział w warsztatach jest bezpłatny!

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?
Zadzwoń: 661 122 614, 22 621 89 66
Napisz: ada@cultureshock.pl 
Odwiedź wydarzenie na Facebooku.
Więcej informacji na stronie projektu.

Patroni: logo_bumPartnerzy:  panstwo   wall-1Logo CBR Zielen
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. 

kompilacja_logo_miasta