Skip to main content

“Greenpoint. Przemiany” to seria bezpłatnych warsztatów, koncertów, projekcji filmowych oraz innych wydarzeń kulturalnych, zrealizowanych przez fundację Culture Shock między majem a grudniem 2014 na Greenpoincie, w Nowym Jorku.

GPPrzemiany3Wydarzenia skierowane były do mieszkających tam Polaków, osób polskiego pochodzenia oraz wszystkich zainteresowanych polską historią i kulturą. Program miał na celu promocję kultury polskiej, a także zwrócenie uwagi na zmiany zachodzące obecnie w dzielnicy, która dla wielu Polaków mieszkających w Nowym Jorku jest namiastką ojczyzny.

W ramach projektu, oprócz warsztatów, koncertów, pokazów filmowych, wykładów, zorganizowaliśmy również festiwal ulicy. Więcej na jego temat można przeczytać tutaj.

Zapraszamy też do obejrzenia krótkiego filmu z festiwalu na Voices of NY.

Wydarzenie to było znakomitą okazją do zaznaczenia polskiej tożsamości Greenpointu, integracji między wieloletnimi i nowo przybyłymi jego mieszkańcami oraz hucznego pożegnania lata.

Więcej o projekcie można znaleźć na stronie projektu na Facebooku.

Zachęcamy do obejrzenia podsumowania naszego nowojorskiego projektu. Film jest impresją na temat tego jaki był kiedyś i jaki jest teraz Greenpoint, jak tę dzielnicę postrzegają Polacy, Amerykanie, pozostali mieszkańcy Nowego Jorku. Więcej z podsumowania projektu można znaleźć tutaj.

Projekt “Greenpoint. Przemiany” był realizowany we współpracy z: Biblioteką Brooklyńską na Greenpoincie, organizacją Opportunity Music Project, Videology, Pracownią Focusingu oraz Pangea Network USA.

BPL Logo

Partnerami medialnymi byli:

kurier4-2        logo rampa     dobrapolskaszkola_male    Post Eagle Logo

[ap_spacing spacing_height=”10px”]

logo GPL

Projekt był współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą.”

logotypMSZ_A_kolor_min