Skip to main content

O nas

Fundacja Culture Shock od 2010 roku działa na rzecz rozwoju twórczego i zawodowego osób aktywistycznych oraz pracujących w NGO i GLAM, szczególnie kobiet i osób LGBTQ+, co przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, inkluzywności i innowacyjności w sektorze pozarządowym, kultury i kreatywnym.

Naszą misją jest wsparcie w budowaniu i rozwijaniu samoświadomości, kreatywności oraz umiejętności cyfrowych, aby wzmocnić odporność ludzi i organizacji na dynamiczne zmiany zachodzące we współczesnym świecie.

W tym celu tworzymy wydarzenia edukacyjno-kulturalne (warsztaty, szkolenia, konferencje), projektujemy produkty cyfrowe (e-kursy, aplikacje mobilne i webowe).

U podstaw naszych działań leży holistyczne podejście — zwracamy uwagę na potencjał, który w drzemie w ludziach, środowisko, w którym żyją oraz technologie, z których korzystają.

Nasz interdyscyplinarny zespół pracuje w oparciu o nowatorskie metody i techniki, łącząc sztukę, naukę, ITC i psychologię:

  • design thinking (myślenie projektowe),
  • agile,
  • projektowanie uniwersalne,
  • digital storytelling (cyfrowe opowieści),
  • creative writing (kreatywne pisanie),
  • slam poetry,
  • model STEAM dla budowania kompetencji przyszłości i wspierania w świadomym podejmowaniu zawodów jutra.

Co robimy?

Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu

Pokazujemy co robić, aby się nie wypalić. Praca w 3 sektorze czy w instytucji kultury wymaga od pasji i zaangażowania. Warto wiedzieć, jak tego nie stracić! Rozwiąż nasz bezpłatny test określający Twój poziom wypalenia.

Dobrostan psychiczny 3 sektora

Dbamy o dobrostan psychiczny osób pracujących w 3 sektorze oraz w instytucjach kultury. Prowadzimy warsztaty, coaching indywidualny i grupowy, procesy zmiany — wszystko po to, aby uczynić Waszą pracę lżejszą i lepszą! Sprawdź naszą ofertę.

Badania i Publikacje

W ramach realizowanych projektów przeprowadziliśmy kilkanaście badań w obszarze nowych technologii oraz wypalenia zawodowego. Sprawdź nasze raporty i publikacje.

Edukacja Medialna i Kulturalna

Znamy się na nowych technologiach, holistycznie wspieramy umiejętności cyfrowe osób pracujących w sektorze NGO i GLAM. Zapisz się na nasz bezpłatny kurs, dotyczący projektowania oferty kulturalnej za pomocą nowych technologii Mobile Culture.

Nowe technologie

Od lat pokazujemy pracownikom i pracowniczkom instytucji kultury i organizacji pozarządowych jak kreatywnie i efektywnie korzystać z bezpłatnych narzędzi cyfrowych, a także jak je projektować. Zapoznaj się z naszą ofertą.

Nasz zespół

PAULINA JĘDRZEJEWSKA

Prezeska Fundacji Culture Shock

Trenerka, mentorka, badaczka i performerka. Wspiera zespoły organizacji społecznych oraz instytucji publicznych w procesie wdrażania zmian dobrostanowych, zapobiegania wypaleniu i bezpiecznej komunikacji. Eksperymentuje z nowymi technologiami i wspiera refleksję, jak mądrze z nich korzystać.

Sylwia Żółkiewska Aplikacje Mobilne w Kulturze i Edukacji

SYLWIA ŻÓŁKIEWSKA

Przewodnicząca Rady Fundacji Culture Shock

Menadżerka produktów cyfrowych, projektantka, ekspertka w obszarze nowych technologii dla kultury i edukacji. Wykładowczyni UW, PJATK, UMCS. Współautorka książki Biznes w świecie mobile (Poltext 2018). Od ponad 15 lat zarządza tworzeniem produktów cyfrowych, w tym gier i aplikacji mobilnych, stron internetowych i e-kursów.

AGATA GIERYN

Członkini Rady Fundacji

Doświadczona psychoterapeutka, psycholożka, trenerka grupowa i psychoterapeutka Gestalt. Na co dzień prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych.
W Fundacji prowadzi konsultacje psychologiczne, grupy wsparcia i warsztaty. Specjalizuje się w przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu osób aktywistycznych.

OLGA PERZYNA

Specjalistka ds. Social Media

Z wykształcenia polonistka, kulturoznawczyni i arteterapeutka, z zawodu kobieta orkiestra. Od lat w pracy eksploruje dziedziny komunikacyjne, w tym media, public relations i social media. Z pasji członkini kooperatywy less waste oraz renowatorka mebli.

ADA BOROWSKA

ADA BOROWSKA

Koordynatorka Biura / Młodsza Specjalistka ds. UX/UI

Ada łączy w Fundacji swoje zamiłowanie do tabelek w Excel oraz do architektury informacji i design systemów.

KAROLINA PLUTA

Ekspertka w zakresie metod performatywnych i edukacji

Trenerka, coach, pedagożka teatru, badaczka i performerka. Pracuje z różnymi grupami odbiorców, w tym z młodzieżą, dorosłymi, artystami, nauczycielami. Wspiera organizacje i instytucje działające na polu kultury i sztuki społecznie zaangażowanej. Lubi tańczyć i pisze wiersze.

Noemi Gryczko

NOEMI GRYCZKO

Learning Experience Designer (LXD)

Z wykształcenia socjolog, muzyk i menedżerka. Ośmiela firmy i instytucje do tworzenia innowacji, eksperymentowania z angażującymi formami uczenia online i sięgania po więcej. Uczy jak wykorzystywać technologie, aby angażować studentów, pracowników i uczestników konferencji.

WACŁAW MARAT

Artysta, projektant

Absolwent Pracowni Ilustracji i Pracowni Multimedialnej Kreacji Artystycznej na ASP w Warszawie w 2015 roku z wyróżnieniem Jego prace były pokazywane m.in. na Festiwalu Debiutów Filmowych w Koszalinie Młodzi i Film, czy na wystawie zbiorowej w warszawskiej Zachęcie. Dzieli pracę dla agencji reklamowej z projektowaniem książek, ilustracji i filmów animowanych.

AGNIESZKA MARAT-GŁÓD

Artystka, projektantka

Absolwentka Pracowni Ilustracji na ASP w Warszawie w 2015 roku z wyróżnieniem. Jej pracy były pokazywane na międzynarodowych wystawach malarskich, w warszawskiej Zachęcie i krajowych galeriach. Pracowała w agencji reklamowej, dziś projektuje tkaniny i tworzy filmy animowane.

Portret Piotra Grabowskiego

PIOTR GRABOWSKI

Fundator i Członek Rady Fundacji

Absolwent prawa i marketingu kultury, finansista. Miłośnik sztuki w przestrzeni publicznej. Od urodzenia na Skarpie Warszawskiej, której „reaktywacja” stanowi osobisty cel jego fundacyjnych działań.

MACIEJ TURCZYNIAK

Programista

Archeolog z wykształcenia, z pasji i zawodowo programista. Przez wiele lat związany z organizacjami pozarządowymi z obszaru kultury. Entuzjasta idei Open Source. W przerwach pomiędzy programowaniem zajmuje się retuszem cyfrowym oraz przygotowaniem zdjęć do druku.

MIKOŁAJ BIBAŃSKI

MIKOŁAJ BIBAŃSKI

Operator kamery i montażysta

Montażysta, operator, początkujący literat, entuzjasta historii i motoryzacji. W wolnym czasie obiera kanapy, dywany i swetry z sierści swoich czworonogów. Marzy o vanlife, życiu w zgodzie z naturą i większej półce na książki.