POWIDOKI
[ap_spacing spacing_height=”20px”]
[ap_column_wrap] [ap_column span=”2″]scenariusz projektu – koncepcja i warsztaty
Powidoki są propozycją oferty edukacji wizualnej w oparciu o zasoby teatru, galerii oraz muzeów sztuki, nauki i techniki. Tematy spotkań oscylują wokół zagadnień z zakresu antropologii kultury wizualnej. Projekt adresowany jest do młodzieży w wieku gimnazjalnym.
[/ap_column] [/ap_column_wrap] [ap_spacing spacing_height=”30px”]
MAGIA W PROCESIE
[ap_spacing spacing_height=”20px”] [ap_column_wrap] [ap_column span=”2″]Scenariusze i materiały pomocniczne
Uczestnicy pracowali nad stworzeniem aplikacji mobilnej polecającej najciekawsze miejsca w Warszawie.
[/ap_column] [/ap_column_wrap] [ap_spacing spacing_height=”30px”]MEDIALAB JUNIOR
[ap_spacing spacing_height=”20px”] [ap_column_wrap] [ap_column span=”2″]Arduino
Uczestnicy poznali podstawową wiedzę na temat działania elektroniki, by następnie stworzyć od podstaw własne urządzenie elektroniczne.
[/ap_column] [ap_column span=”2″]Video
Młodzież uczyła się, jak darmowo i legalnie nakręcić, zmontować oraz opublikować w Internecie film.
[/ap_column] [ap_column span=”2″]Open Street Map
Uczestnicy nauczyli się korzystania z iPadów, GPS-ów, aplikacji Open Street Map (wraz z nagrywaniem i uzupełnianiem na niej ścieżek).
[/ap_column] [/ap_column_wrap] [ap_spacing spacing_height=”30px”]MEDIALAB JUNIOR WARSZAWA
[ap_spacing spacing_height=”20px”] [ap_column_wrap] [ap_column span=”2″]Arduino
Arduino to warsztaty pozwalające na opanowanie w krótkim czasie podstaw elektroniki i programowania mikro- kontrolerów, dające podstawy wiedzy o tym, czym jest interakcja między człowiekiem a urządzeniem elektronicznym.
[/ap_column] [ap_column span=”2″]Dźwięk
Podczas serii warsztatów młodzież dowiadywała się m.in. na czym polega cyfrowa twórczość muzyczna, poznawała podstawy obsługi programu Audacity wspomagającego ten proces. Uczestnicy nagrywali dźwięki miasta, brali udział w ich edycji i umieszczali w muzycznym kontekście.
[/ap_column] [ap_column span=”2″][/ap_column] [/ap_column_wrap] [ap_spacing spacing_height=”30px”]
RZECZOZNAWCY 3
[ap_spacing spacing_height=”20px”] [ap_column_wrap] [ap_column span=”2″]Design dla rodzica
Rodzina jako grupa odbiorców wielu marek, zasypywana jest licznymi ofertami kupna różnorodnych, w życiu codziennym produktów. Czy te przedmioty o różnych kolorach, kształtach i rozmiarach są wystarczająco ładne? Czy są wystarczająco funkcjonalne? Rodzice mieli niepowtarzalną okazję stworzyć modele produktów odpowiadających na ich oraz ich dzieci potrzeby.
[/ap_column] [ap_column span=”2″]Design dla miasta
Na dwa miesiące działań warsztatowych Miasta Ogrody stały się terenem badań, analiz i prac projektowych. Uczestnicy koncentrowali się na największych wartościach miasta w którym mieszkają, aby w międzypokoleniowym zespole mieszkańców, dzięki wspólnej, aktywnej wymianie myśli, idei, wiedzy i doświadczenia, zaprojektować przedmiot użytkowy promujący ich miasto.
[/ap_column] [/ap_column_wrap] [ap_spacing spacing_height=”30px”]WARSZAWSKIE NARRACJE
[ap_spacing spacing_height=”20px”] [ap_column_wrap] [ap_column span=”2″]Dokumentacja metodyczna
Uczestnicy projektu „Warszawskie Narracje” wprawiali się w sztuce słowa mówionego. Podczas warsztatów ćwiczyli tworzenie ciekawych, spójnych, wcią- gających opowieści.
[/ap_column] [ap_column span=”2″]Opowiadania uczestników projektu
Baśniowe krainy, jak i sensacyjne przygody komandosów oraz atak kosmitów na warszawskiej Pradze, znaleźć można w opowieściach uczestników projektu.
[/ap_column] [ap_column span=”2″][/ap_column] [/ap_column_wrap] [ap_spacing spacing_height=”20px”] [ap_tagline_box tag_box_style=”ap-top-border-box”]Zamieszczone powyżej publikacje możecie swobodnie kopiować, rozpowszechniać i zmieniać zgodnie z licencją Creative Commons Uznanie Autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-SA).Zależy nam, by posłużyły innym osobom, organizacjom, trenerom do realizowania podobnych projektów. Dlatego, jeśli nasze materiały okażą się Wam pomocne, chętnie poznany opinię na ich temat. Zapraszamy do kontaktu: info@cultureshock.pl[/ap_tagline_box]